FINAŁ NA WYSPIE SŁODOWEJ

 

 fotofotofoto

Finał realizowanego w Zespole Szkół EKOLA w roku szkolnym 2012/2013 projektu KROPLA AFRYKI odbył się 7 czerwca na Wyspie Słodowej. Na pierwszą część imprezy zaprosiliśmy uczniów wrocławskich szkół biorących udział w akcji. Gościem honorowym była Beata Pawłowicz, Wrocławski Kurator Oświaty, sprawująca patronat nad projektem KROPLA AFRYKI. Głównym punktem spotkania było wręczenie nagród laureatom trzech konkursów międzyszkolnych zorganizowanych przez Zespół Szkół EKOLA. Grand Prix Konkursu Plastycznego zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej EKOLA, Urszula Błaszczak. Główną nagrodę w Konkursie Polonistycznym otrzymała Wiktoria Słubicka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 95. I miejsce w konkursie WODNY TALAR zdobyła drużyna Gimnazjum EKOLA w składzie: Julia Osmólska, Magdalena Jaglińska, Andrzej Rządkowski. Nagrody dla laureatów ufundowała firma SATURN.

Na uczestników tej części finału czekało również wiele innych atrakcji. Dzieci mogły wziąć udział w prowadzonych przez nauczycieli ZE EKOLA warsztatach, animacjach, konkursach i zabawach plenerowych o tematyce afrykańskiej, wystąpić w interaktywnym przedstawieniu Przygody małej Pippi przygotowanym przez Agencję Artystyczną TEATRON, zbadać wodę pod mikroskopem, wspólnie muzykować w rytmie afrykańskich rytmów, obejrzeć wystawę prac konkursowych i korzystać z dmuchanego placu zabaw.

Popołudniowo-wieczorną część finału skierowaliśmy do mieszkańców Wrocławia. Jej głównym celem było propagowanie wiedzy o problemie braku wody pitnej w Afryce i publiczna zbiórka pieniędzy na urządzenie water-box służące do uzdatniania wody przeznaczone dla kenijskiej publicznej szkoły „Ziwa la Ng’ombe” w Bombolulu na obrzeżach Mombasy. Wszyscy chętni mogli sprawdzić jak działa powyższe urządzenie i skosztować przefiltrowanej za jego pomocą wody z Odry. Imprezie towarzyszył charytatywny koncert muzyczny, w czasie którego wystąpili artyści sceny niemieckiej - Rolf Sthalhofen, założyciel Fundacji „Water is Right”, główny partner projektu KROPLA AFRYKI oraz Christine Set The Scene i polskiej – artyści Teatru Muzycznego CAPITOL z piosenkami z musicalu Hair oraz zespół MIKROMUSIC. Koncert prowadził Marek Kocot.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się prowadzone przez nauczycieli warsztaty tematyczne. Goście chętnie odwiedzali stoisko malowania twarzy, korzystali z dmuchanego placu zabaw oraz cateringu oferowanego przez firmę SWOJSKIE SMAKI.

Realizacja tak dużego przedsięwzięcia, jakim był projekt KROPLA AFRYKI, nie byłaby możliwa bez zaangażowania wielu osób i instytucji. Składamy podziękowania partnerom i sponsorom akcji oraz rodzicom uczniów ZS EKOLA, którzy wsparli projekt finansowo. Dziękujemy Dyrekcji nauczycielom i pracownikom szkoły za entuzjazm i wytrwałość w realizacji projektowych działań. Już dziś zapraszamy do udziału w organizacji kolejnych projektów.

Webale nyo! Dziękujemy!

Agata Polańska

Koordynator projektu KROPLA AFRYKI

Zobacz zdjęcia z Finału